درباره ماخانه
بیمه هاساعات کاری
دستورالعمل نمونه گیری برای آزمایش ادرار نوزادان

دستورالعمل نمونه گیری برای آزمایش ادرار نوزادان


 1.      ادراربايد در کیسه استریلی که از آزمايشگاه دريافت مينماييد گرفته شود.
2.       مادر باید دربهترین زمانی که میداند نوزاد تخلیه ادرار خواهد داشت نسبت به جمع آوری اقدام کند. این زمان معمولا بعد از شیردهی به نوزاد میباشد.
3.       اگر نمونه را در خارج از آزمایشگاه تهيه ميکنيد باید ظرف را حداکثر تا مدت نيم ساعت و در شرايط خنک به آزمايشگاه ارسال نماييد. چنانچه به هر دلیلی قادر به رعایت این مورد نیستید باید کیسه را در یک ظرف مناسب گذاشته و در قسمت پایین درب یخچال نگهدارید. با این روش تا حدود 20 ساعت نمونه ادرار قابل نگهداریست. اين مورد را جدي بگيريد.
4.       بدلیل اهمیت عدم آلودگی ادرار با میکربهای پوست و محل تخلیه مدفوع باید کاملا نسبت به تمیز کردن محل چسباندن کیسه به بدن نوزاد دقت نمایید. قبل از چسباندن کيسه نايلوني به بدن نوزاد، مجراي ادرار و اطراف مقعد نوزاد را با آب بشوييد و با دستمال تميز ، خشک کنيد. در مورد پسرهای ختنه نشده باید پوست مجرا را به عقب بکشید و شستشو دهید.
5.       سپس کودک را به پشت بخوابانید و پاهای او را با خم کردن زانوهایش به حالت نیمه باز درآورید. در مورد کودکان اگر امکان سرپا گرفتن داريد بهتر است مانند بزرگسالان از ظرف استفاده کنید.
6.        کیسه مخصوص دخترها دارای سوراخ بیضی شکل است. کيسه را با دقت به بدن نوزاد بچسبانيد تا ادرار مستقيما داخل کيسه ريخته شود و به بیرون نشتی نداشته باشد.
7.        کیسه مخصوص پسرها دارای سوراخ دایره ای شکل است که مجرای خروج ادرار را باید از سوراخ کیسه عبور دهید تا در داخل کیسه قرارگیرد.
 

درخواست خدمات شرایط نمونه گیری
آزمایشاتتماس با ما
نظرسنجی از مراجعین انتقاد و پیشنهاد